Çiftliğimizden Haberler
2-E5 DEN SAYALA ÇİFTLİĞİNE GİDİŞ
1-YAVUZ ÖMER'İN DOĞUM GÜNÜ-2-Temmuz-2011-Cumartesi
3-TEM DEN SAYALA ÇİFTLİĞİNE GİDİŞ
Hasat Dönemleri
   
Karpuz
- 01 Mayıs - 01 Eylül
Domates
- 01 Mayıs - 01 Eylül
Biber
- 01 Mayıs - 01 Eylül
Şeftali
- 01 Mayıs - 01 Eylül
Kabak
- 01 Mayıs - 01 Eylül
Patlıcan
- 01 Mayıs - 01 Eylül
Kavun
- 01 Mayıs - 01 Eylül
Vişne
- 01 Mayıs - 01 Eylül
Nar
- 01 Mayıs - 01 Eylül
Kiraz
- 01 Mayıs - 01 Eylül
Armut
- 01 Mayıs - 01 Eylül
Erik
- 01 Mayıs - 01 Eylül
Ceviz
- 01 Mayıs - 01 Eylül
 

Organik Ürünler Kontrol ve Sertifikasyon
Meyve ve sebzelerin başta kanser, kalp hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları gibi bir çok hastalığın önlenmesinde, kan şekerinin düzenlenmesinde, kabızlık gibi hastalıkların engellenmesinde önemli bir etkiye sahip olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Organik olarak üretilen sebze ve meyvelerin farklarını da şöyle sıralayabiliriz:
1- Doğal vitamin ve mineraller açısından çok daha zengindirler
2- Kimyasal madde, hormon, antibiyotik gibi metabolik yapıyı yıpratabilecek maddeler içermezler ve bu sebeple kanserojen değillerdir
3- Antioksidan içerikleri daha yüksektir
4- Ve tabii ki kimyasal işlem görmemiş doğal tatlarıyla çok daha lezzetlidirler

Çiftliğimizde ürettiğimiz ürünlerin faydaları:


KARPUZ
%90’ı su olan Karpuz, vücudun sıvı ihtiyacını büyük oranda karşılamasının yanında, B ve C vitamini ile sodyum, kalsiyum, potasyum ve demir mineralleri açısından zengin bir meyvedir. İçerdiği likopen maddesi, kansere karşı koruyucu özelliğe sahiptir.

 

DOMATES
Domates demir, potasyum, kalsiyum ve fosfor mineralleri ile A, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengin bir besindir. Domates özellikle likopen yönünden zengindir. Likopenin antioksidan etkisi nedeniyle göğüs, sindirim sistemi, mesane ve deri kanseri riskini azalttığı bilinmektedir.

 

BİBER
Bol miktarda A ve C vitamini içerir. İştahı açar, mideyi kuvvetlendirir ve hazmı kolaylaştırır.

 

ŞEFTALİ
B ve C vitaminleri ile potasyum açısından zengin bir meyvedir. Ayrıca A vitamini ile kalsiyum, magnezyum, sodyum, demir ve fosfor minerallerini de barındırır.

 

KABAK
Özellikle B1 ve C vitaminleri ile potasyum ve fosfor mineralleri açısından zengindir. Ayrıca, bitkisel protein, nişasta ve çinko içerir. Kabak lif açısından da zengin bir besindir.

 

PATLICAN
Kalori değeri düşük bir besin olan patlıcanda A, C ve B vitaminleri ile kalsiyum, fosfor ve demir mineralleri bulunur. Sinirleri yatıştırır ve tansiyonu düşürür. Kalp çarpıntısını giderir. Bağırsakları yumuşatır ve idrar söktürür.

 

KAVUN
Bol miktarda su barındırmasının yanında A ve C vitaminlerince de zengin bir besindir. Ayrıca iyot ve krom gibi mineralleri de içinde barındırır.

 

VİŞNE
Tam bir vitamin ve mineral deposu olan vişne, A ve C vitaminleri ile sodyum, potasyum, kalsiyum ve fosfor mineralleri açısından zengindir. Vücudu ve mideyi kuvvetlendirir. Mikrop öldürücüdür.

 

NAR
Potasyum ve demir minerali ile C vitamini açısından çok zengin bir meyve olan nar, B1, B2 vitaminleri ile kalsiyum ve fosfor minerallerini de barındırır.

 

KİRAZ
A, C ve B vitaminleri ile potasyum, magnezyum, sodyum, kireç, çinko ve demir mineralleri bulunan kiraz, sulu ve şekerli bir meyvedir. Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır.

 

ARMUT
Sindirim sistemini güçlendirir, hazmı kolaylaştırır. Böbreklerin düzenli çalışmasına, böbrek taşlarının ve kumunun dökülmesine yardım eder.

 

ERİK
A, C ve B grubu vitaminleri ile potasyum, magnezyum, fosfor ve demir mineralleri açısından zengin bir meyvedir. Erik vücuda güç ve enerji verir. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Sinirleri sakinleştirir. Kansızlığa iyi gelir. Erik sindirim sistemine de faydalıdır.

 

CEVİZ
Ceviz vitamin, mineral, protein ve lif açısından çok besleyici bir besindir. İçerdiği Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri sayesinde beyin ve zekâ gelişimini destekler. Vücuda enerji verir. Hafızayı kuvvetlendirir.

 
 

Yeni Ürünler ve Kampanya Duyuruları hakkında bilgi almak için haber listemize
e-mailinizi ekleyebilirsiniz

SAYALA ORGANİK TARIM ÇİFTLİĞİ
Eskice Yolu Büyük Çekmece / İstanbul

Telefon : 0212 000 00 00
Faks : 0212 000 00 00
info@sayala.com.tr

Turuncu İnternet Çözümleri